Nowy film o show „Masza i niedźwiedź na lodzie” odsłania kulisy tej produkcji

Film dokumentalny „Čo ste na ľade nevideli” (To, czego nie zobaczyłeś na lodzie) jest jednocześnie zaproszeniem na przedstawienia „Masza i niedźwiedź na lodzie” w pięciu polskich miastach.


Niewiele osób wie, co kryje się za produkcją światowej licencjonowanej rewii na lodzie „Masza i niedźwiedź na lodzie”, która wywołała wielkie szaleństwo nie tylko w Słowacji, ale także w innych krajach. Aby publiczność mogła dowiedzieć się więcej o lodowym show, producenci zdecydowali się nakręcić film dokumentalny, który przedstawia kulisy produkcji.

Dzięki rozmowom z producentami oraz ekipą autorów, a także do tej pory niepublikowanym nagraniom z prób, każdy widz z półtoragodzinnego filmu dowie się czegoś nowego o specjalnym dziele, które reprezentuje Słowację zagranicą na wysokim poziomie.

W 2013 roku koszycka spółka Comunique rozpoczęła rozmowy z rosyjskim studiem Animaccord o pozyskaniu znaku Masza i niedźwiedź do stworzenia rewii na lodzie. Dwa lata później już istniało wspaniałe show, które może otwarcie konkurować z zagranicznymi produkcjami. Wyjątkowe połączenie łyżwiarstwa figurowego, tańca i akrobacji zobaczyło już ponad 140 000 widzów w 13 miastach, siedmiu krajach na świecie.

Elementem filmu, oprócz ujęć zza kulis, są też rozmowy z autorami show, do których należą: Valeria Schulczová, Roman Olekšák, Laco Cmorej, Pavol Pitoňák, Ondřej Soukup i inni. Doświadczeni artyści opisują proces tworzenia rewii na lodzie, współpracy pomiędzy nimi, a także to, co dla nich znaczy ten projekt.

Film dokumentalny „Čo ste na ľade nevideli“ jest jednocześnie zaproszeniem na przedstawienia „Masza i niedźwiedź na lodzie” w Krakowie, Katowicach, Gdańsku/Sopocie i Łodzi. Bilety wstępu są już dostępne na ebilet.pl. Więcej informacji także na www.maszaniedzwiedz.pl.


Patrzeć na to, czego nie zobaczyłeś na lodzie


Podziel się z przyjaciółmi:
 

Komentarze